Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Mrzimorské ložnice

Cesta k ložnicím vede po dřevěném schodišti nacházejícím se přímo proti vchodu do společenské místnosti. Po zdolání schodiště lze spatřit tři schůdky vpravo i vlevo, za nimiž pokračují delší chodby. Rovně pak pokračuje točité schodiště vzhůru.

 

Z chodby je možné vejít po třech schůdcích do delší chodby lemované dveřmi do ložnic z tmavého dřeva. Na samém konci chodby jsou vždy dva dvoulůžkové pokoje pro zástupce mrzimorské studijní rady. Vedle nich se pak nacházejí toalety a koupelny. Obě chodby jsou stejné, přičemž dívkám náleží ta vlevo, chlapci pak okupují chodbu vpravo.

Starší studenty čeká výšlap do druhého patra, odkud dívky z třetích až pátých ročníků pokračují po třech schůdcích do chodby vlevo, chlapci po schůdcích vpravo. Všechny pokoje studentů druhého stupně jsou po čtyřech. Na koncích obou chodeb, přímo v čele, studenti naleznou toalety a koupelny.

 

Studenti ročníků šestých a sedmých pokračují po třech schůdcích rovně do společné chodby. Dívky okupují pokoje na levé straně chodby, chlapci pak proti nim na pravé. Každý pokoj je pro dva studenty, přičemž sousední pokoje sdílejí toaletu a koupelnu.

Na konci této chodby je poslední točité schodiště vedoucí do třetího patra, kde lze nalézt samostatné pokoje pro obzvláště nadané studenty nebo návštěvy. Právě na konci této poslední chodby je také ukryt zatím neobjevený tajný vstup do chodby vedoucí přímo do kuchyně.

 

V každém patře bez výjimek platí, že nelze navštěvovat ložnice opačného pohlaví. Navzdory někdejším pravidlům nemohou chlapci k dívkám, ani dívky k chlapcům. V případě nižších ročníků jsou hranicí, za kterou je takřka nemožné se dostat, vždy ony dělící tři schody, u studentů 3. stupně pak platí omezení na samotné ložnice.


Na každém patře sídlí nástěnka s těmi nejdůležitějšími pravidly:

  • V ložnicích i na chodbách udržujeme klid a pořádek.
  • Nenavštěvujeme ložnice spolužáků opačného pohlaví.
  • Přes noc zásadně spíme pouze ve svých vlastních ložnicích.
  • Pakliže něco rozbijeme a nejsme schopni to sami opravit, hlásíme problém vedení koleje (StR, profesorům)
  • Ložnice mohou být kdykoliv kontrolovány profesorským vedením koleje.

Všechny pokoje jsou si z velké části podobné, obdélníkového tvaru, s nábytkem z tmavého dřeva. Každý student vlastní svou skříň na oblečení a další osobní věci, odpočívat a oddávat se nočnímu snění pak může v masivní posteli s tmavě žlutými, nikoli však křiklavými, závěsy, vedle níž má své místo noční stoleček. O pracovní stoly se v případě početněji obydlených ložnic musí jejich obyvatelé podělit, neboť každá ložnice skýtá prostor pouze pro stoly dva a to v blízkosti okna. Samozřejmostí je odpadkový koš a zrcadlo v blízkosti dveří.

O dostatek světla se starají vysoká okna se světle žlutými závěsy a kouzelné lampy. Výzdoba závisí na každém studentovi a tak někde visí plakáty famfrpálových hráčů, jinde zase zpěváků a podobných idolů, ať již kouzelnických nebo mudlovských. Ač jsou závěsy na počátku roku vždy žluté, i ty dle přání obyvatel pokoje znalých kouzla Colorius občas mění barvu.

 

 
Forum